piątek, 3 lutego 2017

Kalendarze - podsumowanie 2016 i 2017

Hej hej! Witajcie w pierwszym tygodniu lutego C: (łapię się za głowę patrząc kiedy był ostatni post ... październik, naprawdę?!) Korzystając z sezonu około noworocznego chciałam podsumować ostatnie dwa lata mojego kalendarzowania.

Techniki malowania nie zmieniłam od 2013 roku więc chętnych odsyłam do posta Sowi kalendarz krok po kroku. Jedyne zmiany jakie zaszły to w farbach - po semestrze malarstwa zostały mi duże tubki zwykłych akryli dlatego zamiast zużywać tych specjalnych do tkanin przerzuciłam się na zwykłe i wydaje mi się, że są łatwiejsze w obsłudze. :) Dodatkowo w okładkach tegorocznych nie użyłam ani odrobiny czerni. Wszystkie ciemne plamy uzyskałam mieszając czerwień z granatem.


Sowa była dla mnie w tym roku eksperymentem. Nie starałam się uzyskać idealnych brązów i rudości zamiast tego postawiłam na grę mniej wymieszanych, kontrastujących kolorów.

Niedźwiedzie! W końcu w tym roku zdecydowałam się umieścić na swoich okładkach misiaki. Planowałam zrobić to już w zeszłym roku ale niestety w grudniu studia stają się wyjątkowo wymagające (przeglądy, ostatnie poprawki przed oddaniem projektów ... gdzie ta przedświąteczna magia?!).

Ze wszystkich wykonanych okładek w tym roku panda i niedźwiadek polarny są moimi ulubieńcami.

(okładka po lewej jest ostateczną wersją)

Koty. Maluję je od 2014 i całe szczęście z roku na rok wychodzą mi coraz lepiej. Ten prawy poniżej to kalendarz na 2016 wykonany jako prezent Świąteczny dla mojej cioci - miłośniczki kotów. Zaraz za niedźwiadkami moim ulubionym malunkiem jest ten z jasno-błękitnymi oczami.Na koniec jeszcze kilka zeszłorocznych kalendarzy. Bardzo lubię elementy, które nachodzą na tylną okładkę ale jednocześnie wykonanie jest bardzo trudne (malowanie farbą a potem lakierem w załamaniach ... brrr).Tak, to jest chomik europejski. Namalowany dla mojej chrzestnej, której zdarza się na ogródku działkowym gościć takich oto futrzastych jegomościów.

Dziękuję za uwagę! Dajcie znać, który kalendarz wam spodobał się najbardziej :) Zostawiam was z Julią Marcel i trzymajcie się ciepło C:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz